A képző szerv megnevezése: Zóna Autósiskola
Székhely cím: 3791 Sajókeresztúr, Rákóczi út 54.sz.
Telephely cím: Miskolc, Szentpéteri kapu 80. 2/6.
Ügyfélfogadás: Csütörtök: 17:00.h.
Tel.: 06 20 973 7209
E-mail: zonaautosiskola@gmail.com
Engedélyező hatóság: Borsod- Abaúj- Zemplén Megyei Kormányhivatal Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály.Címe: 3527 Miskolc József Attila út 20. Tel:06 46 500-010.
Képzés felügyeleti szervek : Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság ,1119 Budapest, Than Károly utca 3-5.
Innovációs és Technológiai Minisztérium, 1011 Budapest, Fő út 44-50. Postacím: 1440 Budapest, Pf.1.

• külföldi állampolgár esetén az eljárási rendet az 58/2011 NFM rendelet 11§ tartalmazza;
  • jelentkezési lap kitöltése, és az iskolával a felnőttképzési szerződés megkötése.18 éves kor alatt szülői aláírásra is szükség van.

2.2. Elméleti képzés, elméleti vizsga

Az elméleti tanfolyam célja a KRESZ szabályok megismerése és alkalmazása. A tanuló a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül jelenthető le első elméleti vizsgára, és 12 hónapon belül sikeres elméleti vizsgát kell tennie.Ezt követően a tanuló új elméleti vizsgát csak új tanfolyam elvégzésével tehet.Az elméleti képzés elvégzéséhez Autósiskolánk az alvállalkozóján keresztül e-learning tananyagot biztosít tanulói számára, melynek segítségével a tanuló saját időbeosztása szerint tudja elvégezni az elméleti tanfolyamot.A tananyag mellé tantermi konzultációs lehetőséget is biztosítunk minden csütörtökön 17 órától, a Szentpéteri kapu 80. szám alatt található irodaház 2. emeleti 6. tantermében.Az elméleti tanfolyamon szerzett ismeretekből vizsgát kell tenned.A vizsga módja: 55 tesztkérdés megválaszolása (számítógépen).A vizsga időtartama 55 perc. A maximális pontszám 75, a megfelelési pontszám 65. KRESZ vizsgára leghamarabb 16 év 9 hónap életkorban lehet jelentkezni.

Az elméleti vizsgádra vidd magaddal a bizonyítványodat !

Elméleti vizsga sikerességi mutatónk:2016: III. negyedév: 80.65%; IV. negyedév: 83.87%;2017:I. negyedév: 57.69%; II.negyedév:74.29%; III. negyedév: 65.12%; IV. negyedév: 69.7%; 2018: I. negyedév: 61.76%; II. negyedév: 60%; III. negyedév: 63.41%, IV. negyedév:46.15%. 2019: I. negyedév: 46.34 %; II. negyedév:50.94%; III. negyedév:42.62%; IV.negyedév: 53.33%. 2020: I.negyedév: 56.1 %;III. negyedév:62,67%; IV. negyedév: 52.5%; 2021: I.negyedév: 54.76%.;II.negyedév:56.76%; III.negyedév:65%;IV. negyedév:54.17%.2022:I.negyedév:35.94%;II.negyedév:62.26%;III.negyedév:55%;IV.negyedév:52.38%.  2023:I.negyedév:60.47%.; II.negyedév:85.71%; III. negyedév:51.61%; IV.negyedév:56.52%. 2024:I.negyedév: 50%.

Az elméleti vizsga díja: 4600 Ft.
Az elméleti vizsga helyszíne: Miskolc, József Attila u. 20. Fsz. vizsgaterem.

2.3.Gyakorlati képzés,gyakorlati vizsga

A gyakorlati oktatáson való részvétel és a gyakorlati vizsga feltétele a sikeres elméleti vizsga.A elméleti vizsga után két év áll rendelkezésedre, hogy gyakorlati vizsgád sikeresen teljesítsd.  A gyakorlati képzés megkezdésének feltétele a gyakorlati képzési díj egy összegben, vagy részletekben történő befizetése.A tandíj összegét a felnőttképzési szerződés tartalmazza.
A gyakorlati képzés óraszámai:
Alapoktatás: 9 óra. Oktatás helyszíne: Miskolc, Pozsonyi út 6.sz.
Főoktatás: 21 óra. (Városi vezetés: 14 óra, országúti vezetés: 4 óra, éjszakai vezetés: 2 óra, vizsga:1 óra.)
A tanuló minimum 29 óra levezetése és  580 km élérése után tehet forgalmi vizsgát.Ha a 29 óra alatt nem teljesül az 580 km, akkor annak eléréséig pótóra vásárlása kötelező. A gyakorlati órák időtartama: 50 perc.
Választható járművek: Hyundai i20, Suzuki Swift, Kia Picanto, Volkswagen Golf, Opel Meriva, Toyota Auris.
Jármű meghibásodás esetén, oktatásra és forgalmi vizsgára iskolánk pótjárművet biztosít, melyet a tanuló köteles elfogadni.

Gyakorlati vizsga sikerességi mutatónk:2016: I. negyedév: 66.67%; II. negyedév: 57.45%;III. negyedév: 58.97%. ;IV. negyedév: 54.84%;2017:I. negyedév: 54.35%; II. negyedév:50%; III. negyedév:65%; IV negyedév: 56.52%; 2018: I.negyedév: 42.86%; II. negyedév: 48 %; III.negyedév: 41.54%, IV. negyedév:41.51%. 2019. I.negyedév:39.47%; II. negyedév: 42.62 %, III.negyedév: 41.86%; IV.negyedév: 44.74%. 2020. I. negyedév: 40%;II.negyedév:44.44%; III negyedév:44.29%; IV.negyedév: 49.12%; 2021: I.negyedév: 35.56%;II.negyedév: 52,31%; III.negyedév:39,68%;IV.negyedév:29,82%.I.negyedév:48.82%;II. negyedév:36,36%;III.negyedév:52,63%;IV.negyedév:32.26%.2023:I.negyedév:30%;II.negyedév:45.45%;III. negyedév:40%; IV.negyedév: 35,71%. 2024:I.negyedév: 46,15%.

A váltási helyeket az oktató és a tanuló közösen határozza meg. A tanulónak minden vezetési gyakorlat megkezdésekor és befejezéskor a vezetési karton aláírásával igazolnia kell az óra megkezdését és befejezését. A megbeszélt gyakorlati órák az esedékesség előtt 12 órával telefonon, vagy személyesen az oktatónál lemondhatók.Amennyiben a tanuló a megbeszélt időpont után 15 perccel sem jelenik meg a gyakorlati oktatáson, és nem mondta le, úgy a le nem vezetett órákat pótóraként köteles levezetni és kifizetni. Gyakorlati vizsgára a 17. életév betöltését követően kerülhet sor. A tanulónak, ha az eredményes felkészüléshez szükséges lehetősége van további gyakorlati pótórákat venni. Sikertelen forgalmi vizsga esetén a pótvizsgára 1 pótóra vétele kötelező, mely a vizsgaórának felel meg.Az ötödik sikertelen gyakorlati vizsga után, pályaalkalmassági vizsgálaton (PÁV) kell részt venni. Átlagos képzési óraszám: 141,15% , tehát tanulóink átlagosan 11 pótórával tesznek sikeres forgalom vizsgát. Így az átlagos képzési költségük: 377.900.- Ft.

A gyakorlati vizsga díja: 11000 Ft.

Figyelem! Valamennyi vizsgádra és a vezetési órákra  vidd magaddal érvényes személyi igazolványod, esetleg útleveled, és ha van, akkor a meglévő vezetői engedélyed is!A vizsgákról késni nem lehet, késés esetén újból be kell fizetned a vizsgadíjat!

Tanulóink a sikeres forgalmi vizsga után 3 nappal, a vezetői engedélyt kiadó hatóságnál (okmányiroda, kormányablak) kezdeményezhetik a vezetői engedély kiadását.A szükséges okmányokon kívül vigyétek magatokkal a vöröskeresztes és az orvosi igazolást is.

A vezetői engedély kiadásának feltétele a sikeres elsősegélynyújtó vizsga.A vizsgáztatást a Megyei Vöröskereszt végzi.A vizsga helye: 3525 Miskolc, Városháztér 2.sz. Az elsősegélynyújtó vizsga díja: 18.000 Ft.